jayjpriest jayjpriest
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

$46 for 5 toys

$ / toy

Respuesta :

iliveformemes iliveformemes
  • 03-11-2020
It’s $9.2 for each toy
Answer Link
horses96
horses96 horses96
  • 03-11-2020

Answer:

$9.20 for 1 toy

Step-by-step explanation:

If it's $46 for 5 toys, we can divide both $46 and 5 to get $9.20 for 1 toy.

Answer Link

Otras preguntas

How are these cells different from other cells?
A farmer planted corn in a square field. One side of the field measures 32 yards.What is the area of the cornfield
A rapid increase in the population of a city or town is most likely to lead to which of the following?
What is the index for a type of oil if light has a velocity of 2.5 x 10^(8) m/s in this substance?
Goofy's fast food center wishes to estimate the proportion of people in its city that will purchase its products. Suppose the true proportion is 0.06. If 280 a
What are the measures of the marked angles? A 90° B 19° C 38° D 27°
An art collector paid $7,000 for two paintings, a portrait and a landscape, at the same auction. Each painting cost $3,500. The collector predicts that the valu
what tool do you have to use to find exactly 15.7 milliliters of vinegar? A beaker
What is the length of a?
Which country colonized Vietnam and forced its language, religion, and laws on the Vietnamese people?